Коктел од лубеница

Во екот на летните горештини како и сезоната на лубеници, овој коктел кој се подготвува за неколку минути…

Домашен намаз од маслинки

Овој намаз секако дека можете и да го купите од локалниот супер маркет, но вувајте дека истиот е многу поздрав и поевтин доколку самите си…

Диетален леб

Леб со ниско ниво на јаглехидрати кој ќе ви помогне да ја пребродите Low-Carb диетата Диетата при која се конзумираат производи кои содржат ниско количество на јаглехидрати…

Добри рецепти за добро утро

Доколку сакате здрав почеток на денот, а наутро не сакате да конзумирате овошје на празен стомак тогаш направете шејк. Се што ви е потребно е…