recept-osvezitelen-pijalok
Споделете со пријателите!

Во престојните топли денови освежете се со идеално избалансираниот освежителен пијалок
Одлична идеа за вкусен и освежителен летен пијалок, а притоа е и многу здрав. Најважно е дека овој едноставен напиток не содржи никакви вештачки супстанции, така што не треба да размислувате за тоа како ќе влијае на вашето здравје.

  • 2 l вода
  • 1 лимон
  • 1 краставица
  • 10 ливчиња нане

Состојките исецкајте ги на парчиња, налејте ја водата во голем бокал и додадете ги состојките. Пијалокот треба да одстои во фрижидер.

Погледнете го видеото каде е демонстрирана едноставноста за подготовка на пијалокот. 

Преостанува само да уживајте во напитокот која ќе ве освежи…


Споделете со пријателите!