kako-spijat-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 24-та недела: Дали се случува да правите нешто посебно додека спиете? Многу е можно вашиот хороскопски знак да има врска со тоа. Прочитајте и дознајте!

Овен

Останување цела ноќ е најголем предизвик на Овенот. И кога конечно ќе заспијат, нивните рогови сè уште се подготвени да се борат, така што никој случајно не смее да ги буди. 

 

 

 

Бик

Тие силно ги напаѓаат сите оние кои се осмелуваат да ги разбудат. Кога сакаат да спијат, тогаш Биковите сакаат тотален мир и обично гласно рчат.

 

Близнаци

Не постои нешто што би го разбудил Близнакот наутро, а потребен е виљушкар за да може да ги крене од кревет. 

 

Рак

Ракот постојано го гушка оној што спие покрај него. 

 

Лав

Ако некој го вознемири Лавот во сонот, тој ќе рика неколку секунди, за потоа повторно да заспие.

 

Девица

Девицата повремено се буди, но само за да ги намести перницата и ќебето.

 

 

Вага

Таа има 5 различни перници на креветот затоа што не знае која најмногу и одговара.

 

 

 

Шкорпија

Шкорпијата спие како крал и сите сè држат подалеку од него. 

 

Стрелец

Пред спиење, Стрелецот чита книги.

 

 

Јарец

Бидејќи тие се толку искрени, ќе биде многу очигледно ако се заинтересирани за вас. Само отворете ги очите. 

 

Водолија

Водолиите пијат црно кафе и не одат никаде за време на викендите, затоа што спијат цела сабота и недела. 

 

Риби

Рибите фантазираат за страсни односи со диви и мачо момци од Холивуд.

 

 

 


Споделете со пријателите!