najdobrite-karakteristiki-na-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 27-ма неделаОвните секогаш ќе ве насмеат, Биковите ќе ве утешат а Јарците се секогаш тука за вас.

Овен

Најголемите оптимисти, но нивниот оптимизам знае да умори, особено ако сте Јарец. Енергични и динамични, може да ве натераат да скокнете од мост ако посакаат.

 

 

 

Бик

Лојални и искрени, тие најубаво знаат да тешат. Ако мислите дека сте дебели, тие ќе ви дадат чоколадо и ќе ви речат дека вие тоа го заслужувате и дека изгледате супер. После ќе ви го изедат пола.

 

Близнаци

Најпозитивните луѓе се Близнаци. Отворени и одлични за забава. Сите сакаат да се дружат со нив но ретко кој може да ги следи.

 

Рак

Тие се оние коишто кога ќе ве прашаат како сте, очекуваат искрен одговор. Повеќе ги штитат другите отколку што се штитат себеси.

 

Лав

Нивниот ентузијазам е заразен а нивниот шарм неодолив. Ако издржите да ги слушате кајшто се фалат, тие ќе бидат вашите најдобри пријатели и партнери.

 

Девица

Секогаш со план, тие се многу позабавни отколку што изгледаат на прв поглед. Со задоволство би ви го средиле ормарот и кујната, па ако сте неорганизирани и хаотични, добро е да имате Девица покрај себе. Но ако сте многу хаотични, нема да сака да се дужи во вас. 

 

 

Вага

Ги сметаат за арогантни, но всушност се само претпазливи д ане бидат повредени. Најсреќни се кога се среќни оние околу нив. Да не се лажеме, исто толку се среќни и кога имаат многу пари да ги трошат на работи што не им се потребни.

 

 

 

Шкорпија

Тие се како Месечината, секогаш ја гледате само едната страна. Најчесто лошата. Сигурно имаат и добра страна. Можеби. 

 

Стрелец

Најчесто патат од реума на рамото, бидејќи сите сакаат да плачат баш на нивното рамо. Тоа е така бидејќи тие најубаво тешат.

 

 

Јарец

Ако премногу летате и се занесувате, Јарците се вашиот камен кој ќе ве повлече на земја. Реални и искрени, можеби не се најзабавните луѓе на светот, но секако се најлојалните.

 

Водолија

Никогаш не одат по патот на другите, секогаш измислуваат свој. Често знаат да се загубат, но животниот пат со нив е секогаш интересен и забавен. Оригинални и креативни и најдосадната работа ја прават возбудлива. 

 

Риби

Лесно е да се дружите со нив бидејќи секогаш прават компромиси. Имаат разбирање за сите околу себе и тоа некогаш знае да ги донесе во незгодни ситуации каде што не им е место да се мешаат.

 

 

 


Споделете со пријателите!