Domasen-energetski-pijalok
Споделете со пријателите!

Колку пати сте се вратиле дома уморни после долг и напорен ден? Напитокот која ќе ве зајакне за час можете сами да си го подготвите.

Освен што ќе ви помогне да се опоравите од исцрпувачкиот ден, најважно е дека овој едноставен напиток не содржи никакви вештачки супстанции, така што не треба да размислувате за тоа како ќе влијае на вашето здравје.

  • 200 ml вода
  • 2 лажици мед
  • Шолја свежо исцеден сок од лимон

Препорачуваме да користите млака или топла вода за подготовка, со цел медот полесно да се раствори. Состојките ставете ги во чаша и мешајте додека медот се стопи целосно, за тоа е потребно околу една минута мешање.

Уживајте во напитокот која ќе ви даде енергија и ќе ви го подобрување на вашето расположение.


Споделете со пријателите!