Вога „VOGA“ нов фитнес тренд [Видео]

  Доколку ви е здосадено од вообичаените тренинзи во теретана, пилатес, јога, зумба… светот моментално го тресе новиот фитнес тренд – Вога „VOGA“ Оргиналната идеа…

Добри рецепти за добро утро

Доколку сакате здрав почеток на денот, а наутро не сакате да конзумирате овошје на празен стомак тогаш направете шејк. Се што ви е потребно е…

Зависноста од шеќер не влијае „само“ на дебелината, туку и на Вашето срце, мозок, па дури и сексуалниот живот

Во умерени количини, шеќерот е од суштинско значење за здраво тело. Пред милиони години нашите предци го базирале опсатнокот на овошјата богати со шеќер. Овие…