holivudski-fitnes-transformacii-chening-tatum_image
Споделете со пријателите!

Како да се имаат мускулите на Ченинг Татум
Ченинг Татум за брзо време се прослави како пример за фит тело во Холивуд. И додека некои актери напорно тренираат за да имаат тело на суперхерој, Татум напорно тренираше за да изгледа добро во танга. Да, токму така, бидејќи машкиот стриптиз не е нималку лесна работа, а неговата улога во „Магичниот Мајк“, бараше од него да покаже беспрекорно мускулесто тело. Според весникот People, Ченинг тренирал три часа дневно и бил на ригорозна диета и безглутенска исхрана. Додека Татум се подготвуваше за вториот дел од „Магичниот Мајк“ неговиот фитнес план беше порелаксиран, бидејќи мотото на неговиот тренер (Arin Babaian) е да се забавуваш додека вежбаш.

Дневната фитнес рутина на Татум:

  • Утринско возење велосипед (20 милји возење на пат);
  • Појадок: 6 јајца и зелено смути (Татум не е голем љубител на зеленчук, па го внесувал преку смути, додавајќи малку овошје);
  • Утринско вежбање: вежби во вода (скокања во базен);
  • Ручек: Пилешко, зеленчук и смути;
  • Тежински тренинг;
  • Кондиционен тренинг – овој тренинг бил секој ден различен, со цел телото да не се навикнува на истите вежби. Се состоел од трчање во комбинација со вежби со висок интензитет;
  • Вечера: Пилешко на скара и зеленчук
  • Ноќно трчање – (6 милји).

Споделете со пријателите!