holividski-fintes-transformacii-djo-manganielo_image
Споделете со пријателите!

Да се има згодно тело, потребно е многу труд
Џо Манганиело е добро познат актер, најмногу познат и признат заради надворешниот изглед, но и како згодниот сопруг на Сорија Вергара. Воедно, тој е и одличен актер а е најпознат по неговите улоги во филмовите Magic Mike и серијата True Blood. Токму за оваа серија тој мораше напорно да вежба, за да изгледа мсукулесто и силно.

За да се подготви за улогата на згоден врколак, тој имал рестрикција на калории, јадел многу овесна каша, пилешко, бадеми, протеински плочки, јаболка и риба.

Неговиот фитнес план бил следен: Гради и нозе вежбал понеделник и четврток, рамена и бицепс во вторник и петок а грб и трицепс во среда и сабота. Освен овие вежби, тој вежбал кардио секој ден по 45 минути пред појадок.

Доколку сакате да изгледате како него, следете ги овие вежби.


Споделете со пријателите!