BioAstin-zastita-od-sonce
Споделете со пријателите!

Сакате да уживате на сонце без страв од неговите штетни влијанија?
УВ зраците овозможуваат темнеење на кожата, но истовремено предизвикуваат и создавање на слободни радикали кои ги оштетуваат клетките на кожата и доведуваат до нејзино предвремено стареење и појава на малигни заболувања. За да ја подготвите кожата на изложување на сонце, Ви предлагаме употреба на природниот додаток во исхраната – BioAstin. BioAstin е каротеноид произведен од микроалгата Haematococcus, која е најбогат природен извор на астаксантин. Тој e препознатлив по тоа што му ја дава црвено-портокаловата боја на лососот и жолтите и црвените бои на овошјето и зеленчукот, каде го има во многу ниска концентрација.

BioAstin – уверете се во неговата делотворност…

BioAstin-zastita-od-sonce_1Астаксантинот е 550 пати посилен од витаминот Е и 10 пати од бета-каротенот, поради што се нарекува супер витамин Е. Астаксантинот има 2 дополнителни кислородни групи на секој прстен од структурата, што му ја дава извонредната антиоксидантна способност. Уникатните форми овозможуваат да ја помине крвно-мозочната бариера и придобивките од дејствувањето да ги пренесе директно до мозокот, очите и нервниот систем, како и остатокот од телото и за разлика од другите антиоксиданти, никогаш не предизвикува оксидација во организмот, т.е не станува про-оксидант. Благодарејќи на своите силни антиоксидантни и антивоспалителни својства ја поддржува природната антивоспалителна реакција на организмот и делува како внатрешна заштита од сонце.

BioAstin – нутритивна заштита од сонце

BioAstin-от е патентиран за орална и локална заштита од сонце. Тој е ефикасен во заштитата од УВ зраци при сончање и спречува оштетување на ДНК. Служи како внатрешен додаток за убавина кој Ви дава убав, здрав сјај и ја прави кожата да изгледа помлада и поубава. УВ зраците предизвикуваат предвремено стареење на кожата, брчки, сува кожа, старосни дамки и пеги.

BioAstin-от се складира во кожата и ја подобрува од внатре:

 • Ја зголемува хидратацијата и еластичноста
 • Го спречува деградирањето на колагенот и појавувањето на брчките
 • Ја намалува хиперпигментацијата (т.н. старосни дамки)
 • Го подобрува целокупниот изглед и тонус на кожата
 • Ги намалува подочњаците, акните и бледилото
 • Спречува појава на фотоалергии
Прочитајте:  Виз Ер Скопски маратон

BioAstin – убава кожа и после летото

BioAstin-от ја регенерира и подмладува кожата уморна од интензивните сончеви зраци. Веројатно сакате да го задржите убавиот, исончан тен? Овој производ е одлично решение Вашиот бронзен тен да трае подолго.

BioAstin – заштита на очите од УВ зраци

BioAstin-от ги штити очите од оштетувања предизвикани од светлина. Доколку сакате да го поддржите здравјето на очите и да избегнете макуларно оштетување и катаракта, ова е додаток за кој треба да размислите.

BioAstin – други полезности

 • Извонреден додаток за спортисти и активни луѓе, помага во опоравување од вежби, помага да се спречи болката во зглобовите после вежбање и дава сила и издржливост
 • Го намалува LDL (лошиот холестерол) и триглицеридите и го зголемува HDL (добриот холестерол)
 • Поддршка при неуродегенеративните состојби, како Алцхајмерова и Паркинсонова болест
 • Потпора при воспаление на тетивите (тендонитис), синдромот на карпален тунел и реуматоиден артритис
 • Штити од појава на канцерогени клетки
 • Ја поттикнува одбранбената способност на организмот против вирусни, паразитски и бактериски инфекции
 • Потпора при инфекција со бактеријата Helicobacter pylori, херпес и чир
 • Им помага на мажите кои имаат проблеми со плодноста бидејќи влијае на квалитетот на семето
 • Ги елиминира слободните радикали – главни виновници за стареењето на кожата и физиолошкото стареење
 • Основен нутриент кој тешко се добива во исхраната
 • Препорачливо за сите возрасти, активни спортисти, рекреативци, деловни луѓе… едноставно за сите оние кои сакаат да го зачуваат или подобрат своето здравје.

Погрижете се за својата иднина денес!

Увозник и дистрибутер за Македонија:
ТРИМЕКС Дооел

logo-trimeks
ул. Иван Милутиновиќ бр.36
1000 Скопје
тел.: 02 / 32 46 000
info@trimeks.com.mk
www.trimeks.com.mk

* Комерцијален текс


Споделете со пријателите!