holivudski-fitnes-transformacii-djona-hil_image
Споделете со пријателите!

Како Џона Хил го промени својот изглед за само една година
Фотографии од драстичната физичка промена на познатиот Џона Хил го преплавуваат цел интернет и сите се восхитени како сега изгледа овој глумец. Тој отсекогаш имал вишок килограми, но за потребите на неговиот нов филм War Dogs (2016) тој требало дополнително да се здебели. После снимањето, тој цврсто решил дека сака да ослабне и побарал помош од неговиот колега Ченинг Татум, кој го мотивирал.

„Би сакал да кажам дека причината за мојата промена е некоја луда работа што ја направив, но вистината е дека се обратив кај нутриционист кој ми кажа што да јадам и како да ги променам моите навики“, изјавува Хил.

Неговата исхрана се состои од суши, коешто има малку калории но изобилува со омега 3, како и многу зеленчук и овошје. Вели дека единствено не може да се откаже од пиво и забележал дека пиењето пиво веднаш го дуе. Хил започна и редовно да трча и секој ден да прави склекови. Иако е свесен дека му е потребна смислена фитнес програма, тој е упорен и оди чекор по чекор. Засега му успева, бидејќи за една година тој изгуби 20 килограми.


Споделете со пријателите!