kakva-muzika-sakaat-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 43-та недела: Во чест на Скопски џез фестивал

Овен

Сакаат сè што ќе ги натера да играат, обожаваат рап. Сакаат многу гласна музика и играат толку енергично што на моменти луѓето околу нив се прашуваат дали уживаат или имаат удар.

 

 

 

Бик

Дефинитивно одат на џез фестивал само за да бидат видени. И не, немаат папагал дома, туку тие се дерат на цел глас додека си слушаат радиски хитови. 

 

Близнаци

Сакаат музика од светот бидејќи тоа одговара на нивната природа. Обожаваат бучава и секогаш се со слушалки на најгласно. Буквално можат да играат дури и ако некој произведува звук на пластична цевка.

 

Рак

Од нивниот избор на музика, ќе ви се приспие за една минута. Досаднички и емотивни, ќе мора да молчите ако со нив слушате музика, бидејќи тие само тоа прават – слушаат. Обожаваат џез.

 

Лав

Тие се стари рокери, дури и кога се млади. Уживаат во култни песни и бендови.

 

Девица

Стинг, Витни Хјустон и Мараја Кери. Најверојатно не знаат дека оттогаш се создала многу нова музика. Ќе се појават на џез фестивал и ќе глумат заинтересирани. 

 

 

Вага

Класична музика дури работат, класичен рок кога ќе се расположат. Не кажуваме што пуштаат кога ќе претераат со алкохол. Пеат исклучиво под туш.

 

 

 

Шкорпија

Тие се оние пост-панк ликови коишто изгледаат измачено барајќи ја смислата на животот. Тешка алтернатива и никој не ја разбира музиката како што ја разбираат тие.

 

Стрелец

Уживаат во филмска музика, не дека се уфилмани, туку дека си се романтични и секогаш со главата во облаци.

 

 

Јарец

Сакаат алтернативна и нова музика. Сакаат да пронаоѓаат нови звуци, се занесуваат дека се големи музички познавачи. Купуваат блок карти за џез фестивал.

 

Водолија

Вечни трансери. 

 

Риби

Хиптери коишто слушаат нешто што буквално никој не може да го слуша. Но нивната тајна е дека тие ништо не слушаат, изгубени во нивните гласни мисли.

 

 

 


Споделете со пријателите!