holivudski-fitnes-transformacii-rajan-gosling_image
Споделете со пријателите!

Сакате да имате мускули коишто изгледаат како фотошопирани? Прочитајте го режимот на вежбање на Рајан Гослинг
Рајан Гослинг е уште еден актер кој целосно го промени својот изглед за улога. За разлика од Рајан Рејнолдс или Крис Прат кои поминаа низ голема физичка трансформација за да глумат херои, Гослинг го промени својот изглед за романтичната комедија Crazy Stupid Love. Можеби не глумеше херој, но стана миленик на цела женска популација и познат по тоа дека неговите стомачни мускули се толку совршени што личат како да се правени во „Фотошоп“.

Режим на исхрана

Неговата исхрана се базирала најмногу на протеини, риба, овошје и зеленчук, интегрален ориз и многу вода. Внесувал 3 500 калории дневно, коишто ги делел во 5 оброци.

План на вежбање

Неговото вежбање е комбинација од тежински тренинг и високо интензивен тренинг HIIT, 4 до 5 пати неделно. Неговиот тежински тренинг и фитнес план не се ништо ново или нечуено, а тој сепак изгледа исклучително. Гослинг немал вишок килограми, но бил прилично „рамен“. Неговиот тренер сакал најмногу да му даде дефиниција и ширина на грбот и рамената, познати како „атрактивни мускули“. Затоа, неговиот режим на вежбање содржи многу подигнувања на вратило, повлеување на тежина, форми на веслачки движења (токму ваквите движења придонесуваат за оној V облик на грбот), влечење сајла на справи, веслање со шипка, лежечки потисок со еднорачни тегови, потисокот за гради итн. Всушност, тајната е во намерата да се издржи. Без откажување, и вие може да имате тело како неговото.


Споделете со пријателите!