kakvi-knigi-sakaat-da-chitaat-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 21-та недела: Доколку сакате да подарите книга, дознајте какви книги сакаат да читаат хороскопските знаци.

Овен

Спонтани и авантуристи, тие никогаш не читаат по препорака. Сакаат необични книги и имаат истенчен вкус за добра литература. Не им давајте да читаат книги со продолженија, бидејќи никогаш нема да ги исчитаат. 

 

 

 

Бик

Приземјените и реални Бикови, не сакаат бајки, но сакаат романтични приказни. Најмногу уживаат во историски книги и биографии за успешни луѓе коишто го опишуваат патот до успех и слава. 

 

Близнаци

Сакаат да читаат нешто што ќе ги забавува. Многу често одбираат „лесна“ литература и постојано купуваат готвачи од кои ќе направат еден специјалитет и ќе ги заборават на полица. 

 

Рак

Раковите сакаат да читаат нешто што емотивно ќе ги допре. Сакаат и книги за музичари, сакаат поезија и бајки.

 

Лав

Сакаат да читаат книги за моќни личности во историјата коишто оставиле впечаток со своето владеење. Не читаат книги по препорака, тие најдобро знаат што сакаат и нема што другите да им кажуваат.

 

Девица

Девиците одат на сигурно, па нивен избор се секогаш книги што им се препорачани од луѓе за кои тие сметаат дека имаат истенчен книжевен вкус. Читаат многу и уживаат во квалитетно напишана проза. 

 

 

Вага

Не дека им се потребни, но Вагите сакаат да читаат книги за подобрување и поттикнување на самодовербата. Сакаат и модерни дела бидејќи сакаат да се во тек.

 

 

 

Шкорпија

Шкорпиите сакаат книги со мистерија и авантури и со задоволство ги впиваат сите детали, прашувајќи се дали може некогаш да ги применат. 

 

Стрелец

Искрените Стрелци со големо срце сакаат да читаат книги со исти такви протагонисти. Сакаат книги во кои злото е победено од доброто и кога правдата е задоволена, а наградата заслужена.

 

 

Јарец

Не ги сакаат најпопуларните книги што сите ги читаат и имаат истенчен вкус за литература. Брзо им се смачува и од модерните романи и секогаш се враќаат на читање класици, а омилените книги ги препрочитуваат постојано. 

 

Водолија

Овој знак ужива во научна фантастика. Сакаат книги коишто ќе ги заинтригираат и коишто бараат активно читателско искуство. 

 

Риби

Уживаат во филозофски книги и книги со светски заговори. Сакаат и романтични романи а многу често заспиваат после првата прочитана страница.

 

 

 


Споделете со пријателите!