holivudski-fitnes-transformacii-djejk-gilenhol_image
Споделете со пријателите!

Што сè е потребно да се изгледа како професионален боксер
Филмот Southpaw е лична приказна за светски шампион во бокс. Токму затоа, главниот актер, познатиот Џејк Гиленхол целосно го сменил својот изглед – од ситно момче во мускулест силен боксер. Морал да ја зголеми својата тежина за 13 кг од кои 7 кг биле мускулна маса.

Бидејќи бил слаб, не требало да биде на строг режим на исхрана, а освен тоа вежбал цело време. Едноставно јадел јаглехидрати за сила наутро и протеин за енергија навечер.

Тој интензивно вежбал со помош на професионален боксер 6 месеци пред снимањето на филмот. Првите 2 месеци вежбал три часа дневно, коишто подоцна се претвориле во 6 часа. Тие 6 часа се состоеле од 3 часа бокс наутро и 3 часа тренинг за сила, кондиција и кардио навечер. Дури и режисерот изјавува дека Џејк максимално се предал на улогата со макотрпното вежбање со цел реално да го претстави ликот што го глуми.

Доколку ви е потребна фитнес мотивација, неговите вежби можете да ги погледнете овде


Споделете со пријателите!