zabludi-vistini-za-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 29-та неделаПрочитајте ги најчестите стереотипи за хороскопските знаци.

Овен

Заблуда: Агресивни и сакаат конфликти. Не се лојални и сигурни.
Вистина: Ако ги почитувате, тие ќе ви возвратат со уште поголема почит, љубов и лојалност.

 

 

 

Бик

Заблуда: Сакаат само да лежат и да јадат. Тврдоглави до лудило.
Вистина: Сакаат да лежат и да јадат, но откако добро ќе сработат. Работи многу – уживај многу е нивното мото. Тврдоглави, но (некогаш) признаваат кога ќе згрешат.

 

Близнаци

Заблуда: Сакаат да прават сплетки и се превртливи, со многу лица.
Вистина: Само тие ги гледаат работите од сите агли, што значи дека лесно се прилагодуваат. Имаат дарба за лесно снаоѓање што не ги прави лоши.

 

Рак

Заблуда: Слаби и не знаат да се заштитат.
Вистина: Тие се многу издржливи и можат успешно да излезат на крај со секоја ситуација. Токму напротив, тие се силни и посветени.

 

Лав

Заблуда: Самозаљубени.
Вистина: Всушност можат да бидат многу чувствителни. Ним им значи мислењето и потврдата од другите.

 

Девица

Заблуда: Мислат дека сите освен нив се глупи и неспособни и избегнуваат луѓе.
Вистина: Не осудуваат туку се вредни сами за себе. Кога се дистанцираат, тоа значи дека им треба време за себе, а не дека избегнуваат некого. 

 

 

Вага

Заблуда: Неавтентични и лажливи.
Вистина: Тие се дипломати и медијатори. Сакаат сите околу нив да се среќни и задоволни.

 

 

 

Шкорпија

Заблуда: Сите ги мразат.
Вистина: Тие само сакаат да изградат доверба пред да се отворат кон некого. 

 

Стрелец

Заблуда: 24/7 во движење, постојано расположени.
Вистина: Ова е точно, но тие совршено знаат да ги кријат проблемите и да изгледаат вечно среќни.

 

 

Јарец

Заблуда: Досадни.
Вистина: Тие вредно работат и нивниот труд ќе биде богато награден со добар животен стил и забава.

 

Водолија

Заблуда: Неспособни за длабоки и искрени чувства.
Вистина: Кога чувствуваат, тие се излолираат сами да си ги решат проблемите. Тоа не значи дека немаат чувства. 

 

Риби

Заблуда: Фантазери и непрактични.
Вистина: Повеќе сакаат да размислуваат на убави работи, отколку да се фокусираат на негативна енергија – затоа често избегнуваат луѓе.

 

 

 


Споделете со пријателите!