voda-slabeenje-sixpack
Споделете со пријателите!

Нутриционистката Синтија Сас  (Cynthia Sass) која го смисли овој пијалок вели дека покрај тоа што ги топи килограмите има позитивен ефект при варењето на храната и ја намалува појавата на надуеност.

Освежувачката „Саси“ вода е всушност обична вода која е обогатена со билки кој ефикасно ги отстрануваат маснотиите од телото.

  • 8 чаши вода
  • 1 лажичка рендан корен од ѓумбир
  • 1 свежа краставица со средна големина, излупени и исечени на тенки парчиња
  • 1 среден лимон, исто така исечен на парчиња
  • 12 ливчиња свежо нане

Горенаведените состојки се мешаат со вода и се остава преку ноќ да ги ослободат своите ароми. Пијалокот консумирајте го во текот на утрешниот ден.

Нутриционистката Синтија тврди дека со редовно консумирање на овој освежителен пијалок и со умерена физичка активност со тек на време ќе имате рамен стомак.


Споделете со пријателите!