holivudski-fitnes-transformacii-dj-k-simons_image
Споделете со пријателите!

Фитнес трансформација после 60-тата
Џ.К. Симонс е комесарот Гордон во филмот „Justice League“ и за потребите на неговата улога, тој реши да оди во теретана. Во неговата цел кон фит тело, му помогна неговиот пријател, поранешен маринец и професионален бодибилдер, Арон Вилијамс.

Исхрана: Вилијамс истакнува како не му дал строга диета на актерот, туку повеќе како предлози што да јаде а што не. Неговото мени било составено од храна со малку јаглехидрати и многу протеини и зеленчук. Неговото тајно оружје било црно чоколадо. Јадел малку црно чоколадо секој ден. Инаку, заради вежбањето, Симонс јадел на секои три часа.
holivudski-fitnes-transformacii-dj-k-simons_image1

Целта на Симонс била да направи мускулести и силни раце, па затоа најмногу време поминувал во теретана. Најмногу вежбал со тегови, бидејќи мртво подигање тежина на клупа не е погодно за зглобовите и може да предизвика болка во негова возраст. „Се трудевме тренингот да биде мобилен и не многу напорен“, истакнува Арон. Доколку ве интересира неговиот начин на вежбање, прочитајте овде.


Споделете со пријателите!