nov-centar-za-masazha-vo-skopje_image
Споделете со пријателите!

СуперОрто која се занимава со продажба на ортопедски помагала и масажери отвори нов центар за масажа
Фирмата СуперОрто која се занимава со продажба на ортопедски помагала и масажери отвори нов центар за масажа, со автоматски термомасажни кревети и фотелји за масажа кој се многу популарни насекаде во светот, изработени по најнова технологија. Центарот за масажа нуди повеќе типови на масажа, за различни делови од телото и за различни потреби. Центарот е со пријатен амбиент, тивка музика, дружељубив и стручен персонал, одлична локација и бесплатен паркинг.

Опис на масажери

 1. Масажната фотелја Zero Gravity е на врвот на масажните фотелји, со најразвиена масажна техника досега. Моделот Z.G. е терапевтско релаксациона фотелја, што значи со помош на оваа фотелја можете да се чувствувате поздрави и поодморени, вашите хронични болки во пределот на грбот, вратот, рамената и нозете ќе исчезнат. Топло ја препорачуваме на сите оние кој се грижат за своето здравје. Повеќе за фотелја масажерот прочитајте овде.
 2. Третманите со термомасажниот кревет веќе се во употреба низ целиот свет од едноставна причина, бидејќи термомасажниот кревет навистина функционира, и во главно,  може да почуствувате подобрување веднаш по првиот третман. Со редовно користење на термомасажниот кревет ќе ги намалите или тотално ќе ги отстрани здраствените проблеми кој ве оптеретуваат со години. Повеќе за термомасажниот кревет прочитајте овде.

nov-centar-za-masazha-vo-skopje_image1

Во СуперОрто центарот за масажа може да уживате и да се масирате на автоматските термомасажни кревети и автоматските фотелји за масажа, со тоа ќе ја подобрите вашата здраствена состојба и ќе се решите од долгогодишните проблеми со болките, заморот, стресот и напнатоста. Нашиот стручен тим ќе ви помогне да го одберете третманот кој вас ви е потребен.

 • Се чувствувате уморно, депресивно или омалаксано?
 • Имате проблеми и болки во кичмата (дискус хернија, ишијас, лумбаго)?
 • Чувствувате трнење на нозете (слаба циркулација)?
 • Не можете да се справите со болките во коските?
 • Имате деформитети на рбетот (сколиоза, лордоза, кифоза)?
 • Секојдневно патите од главоболки (мигрена)?
 • Не можете да се ослободите од стресот и заморот?

НЕ ЧЕКАЈТЕ! Посетете ги! Со третманите можете да ги елеминирате сите тие симптоми и тегоби сосема природно.

Центарот за масажа се наоѓа во Спортскиот центар Борис Трајковски, со работно време од 09:00 – 20:00 часот.

ЗАКАЖЕТЕ ТЕРМИН на 02 309 5002

 • 1 Третман – 300 денари;
 • 10 Третмани – 2.550 денари (15%);
 • 20 Третмани – 4.200 денари (30%)

Каков тип на масажи нудиме?

 • Масажа против болки;
 • Масажа против деформитети;
 • Спортска масажа;
 • Релаксациона масажа;
 • Масажа за слабеење;
 • Терапевтска масажа. 

Колку време трае треманот?

 • Фотелја масажер (30 минути) со 6 автоматски програми;
 • Термомасажен кревет (40 минути) со 9 автоматски програми.

super-ortho-logo

www.superortho.com.mk
www.facebook.com/superorthomk.com.mk
тел: 02/309-5002
моб: 070/215-994

* комерцијален текст


Споделете со пријателите!