kremenadli-naut-praz-i-marokanski-limoni
Споделете со пријателите!

Кременадли и наут како совршен спој за вкусен  божиќен ручек 
Овој рецепт е составен од неколку различни состојки, кои што прават совршен спој. Егзотичниот и необичен вкус на ова јадење е благодарение на солените марокански лимони. Доколку не сте ги направиле до сега, сега е моментот доколку сакате да ги воодушевите најблиските. Се разбира, доколку немате време за подготовка на марокански лимони, можете да употребите рендана кора и сок од свеж лимон и да додадете сол.

  • 5 кременадли;
  • ½ солен марокански лимон;
  • 3 чешниња лукче;
  • 1 лажица сув власец;
  • неколку лажици маслиново масло;
  • свежо мелен бибер.

kremenadli-naut-praz-i-marokanski-limoni_1Кората на лимонот исечете ја на ситни коцки, а средината исцедете ја. Лукчињата исечете ги на ливчиња и помешајте ги со кората и сокот од лимонот, власецот, маслото и биберот. Намачкајте ги кременадлите со ова и оставете ги во фрижидер да се маринираат неколку часа, или колку имате време.

Компирите ставете ги во тавче и посолете, врз нив ставете ги кременадлите, заедно со целата маринада и оставете ги да се печат на 220°C, половина час до еден час, додека сé не е убаво испечено.

Загрејте го маслото и ставете го празот да се пржи додека не омекне. Додајте го лукот, промешајте, па додадете го наутот и кората и сокот од лимонот. Промешајте, гответе го сето тоа уште неколку минути, ставете бибер и додадете сол по желба. 

Уживајте во семејната празнична трпеза!

* рецептите со во целост преземени од ситно сецкано


Споделете со пријателите!