Green-Coffee_trimeks
Споделете со пријателите!

 Кафето е едeн од најпознатите користени пијалоци, но за квалитетите на зеленото кафе многу малку се знае

ЗЕЛЕНО КАФЕ – што е тоа?

Green CoffeeКафето е едeн од најпознатите користени пијалоци, како чајот и водата. Квалитетите на Зеленото кафе, не се особено познати. Тоа е богато со хлорогена киселина, која се смета за силен антиоксиданс. Антиоксидантите ги неутрализираат слободните радикали. Тие се дел од процесите на организмот, кои се јавуваат како последица од клеточниот метаболизам. Натрупаните слободни радикали водат до предвремено стареење и болести. Зеленото кафе не е подложено на термичка обработка, односно печење и ја задржува хлорогеновата киселина, која е многу ефикасна за намалување на прекумерната тежина. Научни истражувања покажуваат дека кафето содржи значително количество антиоксиданси од групата на полифенолите и тоа го претвора во главен извор на антиоксиданси од овој тип.

Зеленото кафе се природни кафе зрна во сурова форма кои произлегуваат од растението Coffea и кои содржат природен екстракт на хлорогената киселина (CGA) чие присуство се одразува позитивно на нашето здравје поради антиоксидантно дејство. Ова води до поголемо активирање на метаболизмот и отстранување на вишокот килограми. Докажано е дека долгорочното консумирање на хлорогената киселина (CGA) доведува до намалување на ризикот од гликемиски болести како дијабетес.

Колку тежина можеш да очекуваш да изгубиш?

„Со правилна употреба во текот на еден месец се намалуваат 6 – 7 kg телесна маса.“

Сето тоа зависи од карактеристиките на вашето тело: брзината на метаболизмот, вашата генетика и антропометрични податоци. По неколку дена повеќето луѓе чувствува наплив на енергија и намалување на желбата за јадење. За повеќето жени во текот на 1 месец, тоа е обично 6 – 7 kg намалување на тежината со правилна употреба. Зеленото кафе ќе ви помогне да слабеете без диети и вежбање. Но за да го забрза ефектот е препорачливо да се придржуваат кон основните принципи на здравата исхрана: да не се јаде благо, пржена и мрсна храна и пиејте најмалку 1-2 l вода дневно. По збирен преглед на постоечките студии за производот, експерти дојдоа до заклучок дека со помош на екстрактот од зелено кафе може да изгубите од 3 до 5 kg. во период од десет дена. За разлика од другите производи за слабеење на пазарот, зеленото кафе ве тера да губите килограми од самите масни наслаги на телото а не само водата, која се содржи во телото.

Колку е безбедно?

Природниот екстракт од хлорогенатата киселина (CGA) пронајден во зеленото кафе не е пријавен од медицинските експерти дека предизвикува негативни ефекти.

За кого е соодветно Зеленото кафе?

За сите луѓе имаат желба да го изгуби вишокот килограми и да се почувствуваат подобро во својата кожа.

Производот не е погоден за бремени или доилки, како и за лица со алергија на кофеин.

NOW® зеленото кафе содржи екстракт од зрното на зелено кафе (GCBE) со значителен износ на природно настанатите хлорогени киселини. Научните истражувања покажуваат дека хлорогените киселини и други GCBE состојки може да помогне да се промовира нормално управување со глукоза и да го поддржи здравјето на панкреасот. Покрај тоа, истражувањето покажува дека GCBE може да помогне да се поддржи здрав крвоток и васкуларната функција. Хлорогените киселини се исто така познати дека се моќни чистачи на слободните радикали.

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула 1-2 пати дневно, 30 минути пред оброк. За најдобри резултати, не го земајте со млечни производи.

Количина во 1 доза: 1 капсула
Екстракт од зрно на зелено кафе (Coffea arabica) – 400 mg
[min. 50% Chlorogenic Acids (200 mg)] (до 12 mg природен кофеин)

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ
Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате анти-хипертензитиви, бисфосфонати или други лекови или имате некаква медицинска состојба.

  • Поддржува здрав метаболизам
  • Екстракт од зрно на зелено кафе
  • 50% Chlorogenic Acids
  • Здрав метаболизам на глукозата

Правилна васкуларна функција

Увозник и дистрибутер за Македонија:
ТРИМЕКС Дооел

logo-trimeks
ул. Иван Милутиновиќ бр.36
1000 Скопје
тел.: 02 / 32 46 000
info@trimeks.com.mk
www.trimeks.com.mk

* Комерцијален текст


Споделете со пријателите!