samo-vashiot-horoskopski-znak-mozhe-da-go-razbere-ova_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 25 та недела: Совршено добро го познавате другиот до себе, а никако да се запознаете самите себеси! Откриена нова енигма во врска со хороскопските знаци-токму тука! 

Овен

Некои луѓе размислуваат за работите уште пред да ги направат. Не грижете се, вие не сте од тие луѓе.

 

Бик

Биковите секогаш ги прашуваат пријателите за совет на кој добиваат одговор: Што прашуваш! Ти секогаш знаеш што треба да направиш!

 

Близнаци

За Близнаците секогаш се вели дека се дволични! Не е точно! Тоа само значи дека тие имаат различни страни на својата личност.

 

Рак

Раковите секогаш бараат изговор да не излезат кога не им се сите коцки на место.

 

Лав

Лавовите можат да се смират само кога никој не ги наговара да го сторат тоа.

 

Девица

Девиците како големи перфекционисти не можат да сфатат како луѓето можат да платат кирија 5 дена пред истекување на рокот.

 

Вага

Вагите знаат да поминат цело попладне размислувајќи за тоа како некому се допаѓате.

 

Шкорпија

Ако некој им напакости на Шкорпиите, тие веќе почнуваат да ја остваруваат совршено испланираната освета.

 

Стрелец

Вие сте личност која дава толку подароци што понекогаш знаете да ги исплашите луѓето околу себе.

 

Јарец

Луѓето зборуваат за тоа колку Јарците се амбициозни, а вие се воздржувате да не пукнете од смеа.

 

Водолија

Емоциите не се баш во ваш фазон! Водолиите делуваат како да немаат емоции, а тие се токму спротивното!

 

Риби

Кога луѓето ќе се исплашат бидејќи вие премногу длабоко навлеговте во нешто, вие само дрско одговарате: не плаши се од емоции, тоа можеше да бидеш ти!

 

 

 


Споделете со пријателите!