holivudski-transformacii-edvard-norton_image
Споделете со пријателите!

Како да направите мускули за три месеци
Едвард Нортон на почетоците на неговата актерска кариера, беше познат како слаб интелектуален тип на актер. Сето тоа се измени во 1998 година, со неговата улога на водач на американските скинхеди во култниот филм „Американска историја Екс“. Освен беспрекорна глума, Нортон покажа и мускулесто тело, за кое вели дека го „направил“ за три месеци.

Неговиот тренер Ентони Кротс го фокусирал вежбањето на Нортон најмногу на вежби за тежина со мал број на повторувања и тоа најмногу на гради и рамења, бидејќи ако ти се големи, цело тело изгледа крупно. Со напорно вежбање и режим на исхрана, тој успеал да добие 15 килорами мускулна маса. Јадел седум пати на ден, најмногу пилешко, мисиркино и риба.


Споделете со пријателите!