vo-kakva-zimska-idila-uzhiva-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 3 ра недела: Дознајте како секој хороскопски знак ужива во зимската идила, за да знаете кого да вклучите во вашите зимски планови!

Овен

Овните сакаат акција, и на паѓањето на првиот снег тие се веќе надвор, правејќи снежни топли и снешко.

 

Бик

Бикот е хедонист, но само ако е на топло и сигурно. Преферира уживање покрај камин со топло чоколадо во рака.

 

Близнаци

Близнаците се сосема прилагодливи, независно од лошите временски услови.

 

Рак

Ракот како најголем емотивец, го обожава овој период од годината затоа што знае дела целата фамилија ќе биде на едно место.

 

Лав

Лавот обожава да се натпреварува и да ги засени сите, особено кога се наоѓа на некоја фенси дестинација која веќе му е испланирана од почетокот на есента.

 

Девица

Девиците се озбилни, не го доживуваат првиот снег како нешто посебно, некои едвај ќе чекаат тој да се стопи.

 

Вага

Вагата е секогаш добро организирана, а потоа правец во природа.

 

Шкорпија

Поради тоа што Шкорпијата има изразен спортски дух и желба за победување, доста добро ги владее зимските спортови и ужива на снегот.

 

Стрелец

Стрелецот е вечно дете и авантуриста, едвај ќе чека да ги собере сите и да излезат заедно надвор.

 

Јарец

И покрај тоа што Јарецот е зимски знак, тој воопшто не ужива во било што поврзано за зимата.

 

Водолија

Водолијата чим здогледа снег ќе почне да го планира целиот викенд, но од тие планови ништо нема да се оствари.

 

Риби

Рибата ќе се намести покрај прозорот и со саати ќе го гледа снегот додека паѓа, истовремено уживајќи во топлината на домот.

 

 

 


Споделете со пријателите!