vasheto-dete-spored-horoskopskiot-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 31 та недела: Колку што знакот на Зодијакот во кој сме родени влијае на однесувањето и карактеристиките на возрасните, толку многу тоа влијае на децата. Откријте како децата, според хороскопскиот знак на кој припаѓаат, се однесуваат во друштво на своите врсници и кои се нивните доминантни црти.

Овен

Малиот Овен пред сè само да игра. Тој секогаш сака да биде лидер за да може да ги одреди правилата на играта.

 

Бик

Родителите на Бикот никогаш нема да наидат на проблеми со него. Тој е многу мирно и пријатно дете, сака безбедност и удобност и најчесто е омилен во општеството.

 

Близнаци

Малите Близнаци лесно се препознаваат, тие се секогаш во центарот на настанот.

 

Рак

Малиот Рак е премногу приврзан кон неговиот дом и членовите на неговото семејство.

 

Лав

Лавовите често се авторитативни и инсистираат на наметнување на својата волја над други деца. Затоа не е ни чудо што секогаш се прашуваат за сè во нивното друштво.

 

Девица

Малата Девица пред сè сака да учи, е индивидуална и има потешкотии да ги пушти другите во нејзиниот свет. Таа е многу посветена, вредна и уредна, па затоа е најдобра во цртање и сликање.

 

Вага

Тие ќе уживаат да се дружат во алпинистичко друштво, организација посветена на зачувување на природата за да можат да им помагаат на животните.

 

Шкорпија

Скорпијата е многу интригантна. Штом се појави, го привлекува вниманието на другите деца и остава силен впечаток врз нив.

 

Стрелец

Малиот Стрелец е многу немирен, па затоа неговите родители секогаш имаат полни раце работа.

 

Јарец

Малата Јарец е многу сериозно и одговорно дете. Поради својата сериозност, може да достигне позиција на лидер во општеството.

 

Водолија

Водолијата е одличен истражувач. Тој е заинтересиран за многу работи, тој ќе биде заинтересиран за секоја играчка, но само краток период.

 

Риби

Таа сака бајки и сè што е во врска со водата и морето.

 

 

 


Споделете со пријателите!