shto-gi-ochekuva-horoskopskite-znaci-za-veligdenskite-praznici_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 17 та недела: Не ни можете да претпоставите како Хороскопските знаци го празнуваат Велигден?

Овен

Празниците искористете ги за повеќе дружба и запознавање на нови пријатели. Постои голема можност некој од вашите нови пријатели да ви биде и вашиот иден партнер.

 

Бик

Обврските што ве очекуваат денес, никако не оставајте ги за утре. Дури и после напорнниот и продолжен викенд ќе се чувствувате исполнето и со енергија.

 

Близнаци

Велигденскиот период е прекрасен за да ги исполните сите желби на вашиот партнер. Така ќе се чувствувате како да ги исполнувате и вашите.

 

Рак

Премногу сте емотивни. Поради тоа, потребни ви се мали промени, за поголемо расположение. Добро би ви дошле и нови промени во домот или шопинг за време на празниците.

 

Лав

Посветете малку повеќе внимание на себе. Викендот е долг посетете некој салон за убавина или подновете го вашиот гардеробер.

 

Девица

Обврските можат да ве почекаат и поради тоа вие слободно можете да се опуштите. Можни се болки во мускулите, па поради тоа потребен ви е повеќе одмор.

 

Вага

Времето до Велигден искористете го планирајќи добра забава за викендот. Еден ден од викендот можете да ги соберете вашите пријатели во вашиот дом и направете супер домашна забава. Очекувајте средба со важна личност.

 

Шкорпија

Комуникацијата со деловните партнери до празникот ќе ви биде на највисоко ниво. Поради тоа можеби ќе ви биде понудено ново работно место.

 

Стрелец

Денеска со вашата добра интуиција ќе ги препознаете вистинските пријатели. Поради тоа, не ги одбивајте поканите со нив да ги поминете Велигденските празници.

 

Јарец

Време е да бидете помалку тврдоглави во односот со вашиот партнер. Широката насмевка на лицето за време на празниците ќе ви отвори многу врати.

 

Водолија

Многу луѓе за време на празниците ќе ги поддржуваат вашите идеи и планови, но посветете малку повеќе време на домот и семејството.

 

Риби

Расчистувајќи го својот дом, ќе пронајдете фотографии од вашето детство, кои ќе ви разбудат многу убави спомени, па поради тоа поканете ги вашите стари пријатели на дружба со Велигденски јајца и да разговарате за убавите моменти во минатото.

 

 

 


Споделете со пријателите!