rangiranje-na-mazhite-spored-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 47 та недела: Со кого ќе имате прекрасен живот и кој подобро да го избегнувате како оган? Проверете што велат sвездите! Еве го рангирањето на најдобрите и најлошите партнери според хороскопскиот знак!

Овен

Овенот е на седмо место. Со душа на воин, храбар, енергичен и не се плаши да се соочи со проблемите. Сепак, тој е тврдоглав, импулсивен и нервозен!

 

Бик

Бикот е на петто место. Тој е одличен кандидат за сопруг. Смирен, тој ќе стори се за својата сопруга и децата. Тој сонува за голема куќа каде би можел да живее со своето семејство.

 

Близнаци

Близнакот е на последното дванаесетото место. Интелигентен, брилијантен, забавен, a пред се совршен пријател – но тој е тотално несоодветен за сопруг. Непредвидливо е и никогаш не знаете што доаѓа во нивната глава!

 

Рак

Ракот е на шестото место. Тој веројатно би бил малку повисок од овој ранг, доколку не беше толку емотивен. Кога сè е добро – може да ве издигне на небото, но ако нешто тргне наопаку, ќе имате тешко време!

 

Лав

Лавот котира на второто место. Многу жени сонуваат за таков маж. Лавот е крајно грижлив и го прави својот вереник да се чувствува посебено!

 

Девица

Почесното прво место е за Девицата. Можеби нема беспрекорни мажи, но од сите хороскопски знаци, Девица е сопругот кој дефинитивно е најблизок до идеалниот!

 

Вага

Вагата е на четврто место. Романтична душа, дури и ако сте десет години по свадбата, нема да престане да ве убедува дека љубовта постои и постојано ќе ве изненадува со мали изненадувања.

 

Шкорпија

Шкорпијата е на десето место. Мора да го третирате внимателно. Шкорпиите се страсни, но знаат да бидат и многу посесивни.

 

Стрелец

Предпоследното единаесето место е за Стрелецот. Тој е шармантен, убав и неповторлив! Стрелецот ви ветува златни планини, но не сметајте на него да го задржи својот збор.

 

Јарец

Јарецот е на трето место. Не е лесно да се освои неговото срце. Јарецот е интелигентен, духовит и искрен. Штом се реши за нешто, тој мора да ја постигне својата цел!

 

Водолија

Водолијата е на девето место. Тој е креативен, енергичен и дружеубив – и тешко е да се најде подобар партнер кај партнерите. Сепак, тој е во состојба да го вознемири дури и најмирниот партнер!

 

Риби

Десетото место е за Рибите. Интересен е секој потег на господинот Риби, но маж со ваков знак не е најдобриот кандидат за сопруг!

 

 

 


Споделете со пријателите!