parite-odnosot-kon-niv-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 8 та недела: Каков е вашиот однос кон финансиите? Дали сте штедливи или сакате да уживате трошејќи ги парите? Како се однесува секој хороскопски знак кога станува збор за пари, дознајте сега!

Овен

Овните никогаш не се плашат да ризикуваат кога станува збор за бизнис и пари, тие се водат од идејата дека среќата ги следи храбрите.

 

Бик

Како и сите земјени знаци, така и Биковите ги бие глас за лица кои се штедливи и особено внимателни со парите.

 

Близнаци

За Близнаците се вели дека живеат во моментот, што е видливо и во нивното однесување спрема парите.

 

Рак

Раковите се многу внимателни со парите, па од мали нозе се штедливи и добро промислени.

 

Лав

Великодушни се, па не трошат пари само на себе, туку и на луѓето кои навистина ги сакаат, Лавовите со задоволство се честат во фини ресторани и одат на убави патувања.

 

Девица

Девиците се штедливи и секогаш внимаваат како трошат, а не се впуштаат во поголеми трошоци без претходна детална анализа.

 

Вага

Вагите навистина уживаат во шопинг, па поради тоа може да се каже дека се најтрошливиот знак во хороскопот.

 

Шкорпија

Овие луѓе имаат добро чувство за бизнис, а кога станува збор за поголеми инвестиции редовно се потпираат на својата интуиција која многу ретко ги изневерува.

 

Стрелец

Великодушниот Стрелец е еден од знаците кои не се оптоваруваат со штедење и страв од иднината.

 

Јарец

Јарците се внимателни и амбициозни луѓе кои напорно работат за да заработат пари, па поради тоа и не ги трошат брзоплето и импулсивно.

 

Водолија

Постојат периоди од животот на Водолиите кога имаат многу пари, но и периоди во кои знаат да живеат и во безпарица.

 

Риби

Рибите знаат да бидат вистински мајстори за стекнување на пари, но не им е воопшто лесно да ги задржат.

 

 

 


Споделете со пријателите!