omileniot-sport-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 13 та недела: Сакате да го пронајдете совршениот режим на вежбање за вас? Следете ги хороскопските знаци! Тие влијаат на вашиот карактер и поради тоа направивме список од најдобрите спортови за секој хороскопски знак. Кој е вашиот?

Овен

Овенот има победнички дух и затоа му е потребен соло-спорт. Вам ви требаат адреналин и брзина и затоа ви одговараат контактни спортови.

 

Бик

Бикот сака комфор и спортови со кои тотално ги полни своите батерии. Трчање, веслање, танцување и гимнастика се совршени за вас.

 

Близнаци

Близнаците уживаат во тимските спортови, без разлика дали играат во група или со партнер.

 

Рак

Ракот сака вежби за опуштање и за уживање. Бидејќи е воден знак, нему му одговараат пливање, аква аеробик и нуркање.

 

Лав

Лавовите секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието. Тие сакаат да ја покажуваат својата сила и затоа ним им одговараат одбојка на плажа, атлетика и гимнастика.

 

Девица

Девиците се перфекционисти и тие секогаш се во потрага по нивното совршенство. Им одговара трчање и спортови со комплексни техники, како што се боречките вештини.

 

Вага

Вагите мислат на љубовта дури и во спортот. Елеганцијата и убавиот изглед им се особено важни, но тие не ги сакаат контактните спортови.

 

Шкорпија

Шкорпиите сакаат да бидат сами и затоа ним им одговараат поединечни спортови, како на пример боречки вештини, а често се задоволуваат и со екстремните спортови, како на пример параглајдерство.

 

Стрелец

Енергијата и мотивацијата го прават Стрелецот среќен, како и надворешните услови. Јавањето коњ, планинарењето и возењето велосипед во дивина се само за вас.

 

Јарец

Заборавете на тимовите! Јарецот сака да се натпреварува сам со себе и да ги премостува границите. Нему му одговара маратон или скијање.

 

Водолија

Личниот развој и духовното збогатување се важни за Водолијата. Затоа јогата е одлична за вас, како и откривањето нови и егзотични спортови!

 

Риби

Исто како и ракот, Рибите сакаат спортови што опуштаат. Тие немаат проблем и со групни активности, ако не се премногу заморни.

 

 

 


Споделете со пријателите!