odberete-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 25-та недела: Шкорпиите ќе изберат животински принт, а Биковите ќе бараат нешто за да го покријат стомакот.

Овен

Тие секогаш на себе имаат смели парчиња облека, па така, идеален костим за капење за нив е оној што е со смела боја и крој, модерен и необичен. Исто така, тој мора да е удобен, бидејќи Овните се многу активни на плажа.

 

 

 

Бик

Кога само би постоел толкав костим за капење за да го покрие нивниот стомак на кој упорно работат цела година, бидејќи обожаваат да јадат. Но, за среќа, тие се самоуверени и модерни, па ќе одберат некое ретро парче со силна боја. 

 

Близнаци

Имаат повеќе видови на костими за капење, не само затоа што сакаат шопинг, туку и затоа што никогаш не можат да се одлучат за еден пар. Енергичните Близнаци секогаш одбираат шаренила и модерни принтови. 

 

Рак

Модата им е многу важна, па затоа тие секогаш го имаат најновиот модел на костим за капење на себе. Сакаат посмели парчиња коишто во исто време се и едноставни но впечатливи.

 

Лав

Оние што носат костими за капење со разни додатоци и светки, златни и сребрени, тие се Лавови. Секогаш сакаат да бидат во центар на внимание па затоа мора да се истакнуваат на плажа.

 

Девица

Девиците сакаат да носат удобен и квалитетен костим за капење. Тие се она семејство на плажата во коешто сите носат квалитетни костими за капење со исти дезени. 

 

 

Вага

Урбаните Ваги се модерни секогаш и секаде. Најмногу сакаат костими за капење во риги, бидејќи оваа комбинација никогаш нема да излезе од мода и е пример за добар стил.

 

 

 

Шкорпија

На Шкорпиите им треба нешто со што ќе ја покажат својата доминација на другите. Тие се оние ликови на плажа коишто тежат од злато а носат костими за капење со животински принт. 

 

Стрелец

Енергичните Стрелци не сакаат ништо да им смета кога се на плажа. Затоа избираат поспортски модели на костими за капење, но со најмодерен и игрив принт.

 

 

Јарец

Сакаат забава на плажа и мора да им е удобно во тоа што го носат. Тие се оние коишто носат црн или еднобоен костум за капење, бидејќи сакаат едноставност и практичност и не се замараат со мода. 

 

Водолија

Водолиите избираат сè што е шарено и игриво. Костимот за капење е секогаш надополнет со шарена марама или шалвари кај жените, и необични очила за сонце и големи шешири кај мажите. 

 

Риби

Тие ќе се одлучат за некоја модерна варијанта, но костимот за капење не им е најважен на плажа. Дајте им само голема сенка за да фантазираат и мирно море да уживаат.

 

 

 


Споделете со пријателите!