na-koi-horoskopski-znaci-im-e-najteshko-da-bidat-vo-samoizolacija_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 12-та недела: На некои им им е веќе испланирано каде ќе патуваат по завршувањето на карантинот. Кој едвај чека да заврши ова, дознајте сега!

Овен

Овенот е однапрд спремен за ваква ситуација. Тој ќе се фали на сите со своите залихи храна и со кутијата за прва помош. 

 

 

 

Бик

Самоизолацијата не е воопшто тешка за него, тој одамна докторира на таа тема. Најмногу од сè сака да легне на каучот со добра серија и пица, така што лесно ќе се прилагоди на новата ситуација.

 

Близнаци

Доколку ви е потребна препорака за добра книга во овој период, обратете се кај Близнаците. 

 

Рак

Со задоволство ќе се погрижи за сите членови на семејството, ќе му готви, пере, чисти, и вешто ќе ги решава несогласувањата на сите членови од своето семејство. 

 

Лав

Лавовите зависат од други луѓе кога станува збор за забава и за уживање. Тие уште сега планираат што ќе прават во наредните неколку месеци, каде ќе патуваат и со кого ќе се видат.

 

Девица

Апсолутна кралица на практичноста! Неа ништо не може да ја изненади. 

 

 

Вага

Само една недела, а Вагата веќе полудува во домашни услови.

 

 

 

Шкорпија

На Шкорпијата и недостасува авантура. Не го сметаат за добар денот доколку не направат нешто ново, доколку не направат нешто невообичаено. 

 

Стрелец

На Стрелците им е преку глава од оваа ситуација и едвај чекаат прв момент за да се журкаат. Тие не можат да поднесат да бидат дома навечер и да читаат книга или да гледаат филм.

 

 

Јарец

Јарецот не паничи, туку напротив, веќе испланира што ќе прави престојниот период. 

 

Водолија

Кога и кажете на Водолија дека нешто не смее, таа добива сила веднаш тоа да го направи! Ќе ги возменирува сите свои пријатели со безброј пораки и повици. 

 

Риби

Чувствителните Риби во секој случај го сакаат својот потесен круг на најблиски, така што лесно се прилагодуваат на оваа ситуација.

 

 

 


Споделете со пријателите!