kolku-horoskopskite-znaci-mozhat-da-stanat-depresivni_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 12 та недела: Депресијата е состојба која се јавува различно кај секого, но само оние што имале или продолжуваат да ја имаат може да ги разберат чувствата на другото лице. Колку хороскопските знаци можат да бидат понесени од депресивни моменти откријте сега.

Овен

Овните често стануваат депресивни кога се лишени од нивната врска, бидејќи не знаат да се изборат со нивниот внатрешен глас.

 

Бик

На Биковите им треба да имаат стабилност за да можат нормално да функционираат. Нивниот темперамент е главно стабилен, како и остатокот од нивниот свет.

 

Близнаци

Добрата работа околу Близнаците е тоа што тие се толку заинтересирани за откривање на нови работи за светот, така да немаат време да бидат депресивни.

 

Рак

Ракови се еден од знаците кои се многу склони кон депресивни моменти, бидејќи тие често се чувствуваат како никој воопшто да не води грижа за нив.

 

Лав

Бидејќи Лавот е управуван од страна на Сонцето, тие се неподносливи луѓе кога се борат со депресија.

 

Девица

Девиците секогаш се многу зафатени за да би го почувствувале ефектот на депресијата.

 

Вага

Вагите ретко се депресивни поради фактот што нивните чувства не одат толку длабоко колку и останатите знаци на Зодијакот.

 

Шкорпија

Шкорпиите мора да научат да ги контролираат своите емоции, а со тоа и депресијата. Кога ќе го научат тоа зависи од нив.

 

Стрелец

Стрелецот е добро познат како највеселиот знак на Зодијакот. Тие лесно ги разбудуваат и ги подобруваат другите расположенија.

 

Јарец

Луѓето родени под знакот на Јарец можат само да размислуваат многу, а депресијата се развива главно поради потребата од сигурност која ќе им обезбеди гаранција.

 

Водолија

Водолиите ретко кога можат да бидат депресивни. Тие се воздушен знак кој има сосема поинаков поглед на светот.

 

Риби

Тие и на своја сметка би страдале! Бидејќи не сакаат другите да се почувствуваат лошо.

 

 

 


Споделете со пријателите!