koja-muzika-odgovara-spored-horoskopskiot-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 4-та недела: Изберете ја музиката што најмногу одговара на вашиот хороскопски знак!

Овен

Иако обожава хард рок и техно, страствениот Овен е исто така голем обожавател и на класичната музика. 

 

 

 

Бик

Хедонистичкиот Бик ја сака етно музиката и трубачите, неговото срце се полни кога ги слуша старите градски песни.

 

Близнаци

Близнаците, во најголем дел, сакаат сè што е ново, односно го сакаат модерниот поп ритам. 

 

Рак

Ракот ужива во се што е „евергрин“ музика, како и автентични домашни народни мелодии, бидејќи ужива да се релаксира со чаша разговор со пријателите. 

 

Лав

Лавот сака секаков вид музика што му дозволува да ја истроши својата огромна енергија.

 

Девица

Девицата сака филмска музика и особено балади. 

 

 

Вага

Веднаш штом ќе влезе во куќата, тие го вклучуваат радиото и уживаат баш во секаков вид на музика.

 

 

 

Шкорпија

Шкорпијата може тотално да се опушти во боемската атмосфера во нејзиниот омилен ресторан. 

 

Стрелец

Стрелците сакаат реге музика, а особено откачуваат кога нивните пријатели се меѓу нив.

 

 

Јарец

Јарецот сака ритам кој потсетува на музиката на Далечниот исток и танци на африканските племиња. 

 

Водолија

Водолијата може да се релаксира во вистинска кафе атмосфера со црвено вино и добра музика, но исто така може да ја најдете и на некоја техно журка. 

 

Риби

Рибите сакаат да сонуваат, замислуваат и фантазираат, така што преферираат музика што им ја поттикнува имагинацијата.

 

 

 


Споделете со пријателите!