koj-horoskopski-znak-znae-da-kazhe-izvini_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 20 та недела: Хороскопот секогаш знае да има и смешна страна, која многу често е „погодена“ за секој знак до тој степен што многумина може целосно да се пронајдат. Да разгледаме како секој од хороскопските знаци се извинува, или пак, не знае да каже „Извини“ тогаш кога некому нешто ќе погреши.

Овен

„Жал ми е што одлучи да ме разлутиш!“

 

Бик

„Престани да се лутиш, многу сум гладен, што ќе правиме за вечера?“

 

Близнаци

„Ако некогаш излезе дека во даден момент за нешто сум бил виновен, ќе се извинам, но со тек на време.“

 

Рак

„Повреден сум затоа што не ми ги прочита мислите, дека се чувствувам лошо, иако тоа не го кажав“.

 

Лав

„Жал ми е што си повреден, но да не си случајно и љубоморен?“

 

Девица

„Се грижам за тоа како се чувствуваш, но ако го направеше тоа што ти реков да го направиш, сега не би биле во оваа ситуација.“

 

Вага

„Жал ми е што сè сфати погрешно и реагираше пречувствително на тоа.“

 

Шкорпија

„Не ми е жал за тоа што го направив, бидејќи тоа ќе те научи да ја цениш повеќе мојата искреност!“

 

Стрелец

„Се извинувам за сите злобни и ужасни вистинити нешта што ги кажав.“

 

Јарец

„Искрено се надевам дека научи нешто од оваа лекција и се надевам дека сега подобро ме разбираш.“

 

Водолија

„Кој ти рече да ми дозволиш толку да те повредам?“

 

Риби

„Знам дека бев виновен, ама признај дека и ти имаше своја вина.“

 

 

 


Споделете со пријателите!