koj-horoskopski-znak-e-najodmazdoljubiv_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 13-та недела: Кои хороскопски знаци знаат да простат, а кои сако го чекаат моментот да се одмаздат. Прочитајте и  дознајте сега!

Овен

Благодарение на владејачката планета Марс, Овнот нема да се спротивстави туку веднаш ќе одговори со навреда. 

 

 

 

Бик

Биковите не забораваат ништо, а камоли за работите што ги повредуваат или разочаруваат.

 

Близнаци

Ако ги повредите или навредите Близнаците со нешто што им е важно, тие ќе излезат со најлогичен план на светот но правдата ќе им биде задоволена. 

 

Рак

Раковите се едни од оние кои често бараат одмазда, или барем размислуваат за тоа. 

 

Лав

Тие едноставно не можат да ги игнорираат навредите, а особено не трпат лицемерие и неправда.

 

Девица

Девиците не се познати по тоа што се некои одлични одмаздници, но тие се големи тврдоглавци. 

 

 

Вага

Вага е знак на праведникот – нивна космичка должност е да ја доведат правдата.

 

 

 

Шкорпија

Ако длабоко сте ја навредиле или повредиле Шкорпијата, подобро е да ги менувате работните места, местата каде живеете, дури и планетата. 

 

Стрелец

Ситуацијата во конфликтот со овој хороскопски знак многу веројатно дека ќе помине без крвопролевање, пред се затоа што има тенденција да не ги презема работите лично.

 

 

Јарец

Кога Јарецот ќе се почувствува повреден, тогаш тој се претвора во моќен непријател. 

 

Водолија

Припадниците на знакот Водолија се склони кон осветување, бидејќи добиваат лична сатисфакција од тоа. 

 

Риби

Иако никогаш не би рекле така за нив, но членовите на овој хороскопски знак можат да се претворат во големи одмаздољубиви луѓе!

 

 

 


Споделете со пријателите!