koj-e-omileniot-sportot-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 36та недела: Кон кој спорт се склони хороскопските знаци? Од астролошка гледна точка, кој спорт им го носи најголемото задоволство, а кој им го релаксира нивниот ум и тело? Динамичен или пасивен, дознајте каков спортски тип е секој хороскопски знак!

Овен

Овенот има огромна желба да се движи. Ги сака опасните игри, па омилени спортови му се рагби и фудбал.

 

Бик

Бикот не е типичен спортски тип, тој и го мрази претераниот физички напор.

 

Близнаци

Побитна им е интелектуалната активност од физичката, па затоа Близнаците најмногу уживаат играјќи шах или голф.

 

Рак

Раковите уживаат во вода. Веслањето и нуркањето се нивни омилени спортови.

 

Лав

Треперат само пред шампионска титула или некаков медал. Лавот е подеднакво е успешен во индивидуалните, како и во тимските спортови.

 

Девица

Девицата најчесто игра пинг понг и применува лесни физички вежби бидејќи сака повеќе релаксација.

 

Вага

Вагите не се определуваат за спорт кој може да им ја промени фризурата, а особено не ги сака грубите спортови, преферира прошетки во природа.

 

Шкорпија

Сите видови на жестоки спортови, како бокс, карате, аикидо, џудо, рагби им се омилени на Шкорпиите. Особено е важно да бидете одмерени во борбата со нив.

 

Стрелец

Просто не може да мирува, тој мора постојано да биде во движење, макар тоа било и обичен џогинг.

 

Јарец

Јарците сакаат мир и концентрација, па омилени спортови им се оние со кои не го оптеретуваат премногу своето тело.

 

Водолија

Сакаат да пробаат се што е ново, уживаат во скокање со банџи, падобранство и секаков вид на екстремен спорт.

 

Риби

Рибите се просто луди за длабочините па уживаат во истражувањето на подморниот свет, а сакаат и едрење. Втората нивна страст е танцувањето.

 

 

 


Споделете со пријателите!