kakvi-plivachi-se-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 30-та недела: Лавот е како секира под вода а во Рибите се крие Мајкл Фелпс

Овен

Тие скокаат на сред плажа и бучно започнуваат да пливаат делфин и ако сте до нив, ќе изгледате како да се давите. Но тие не пазат на стилот, брзо им се смачува и за неколку минути излегуваат и ве оставаат на мира.

 

 

 

Бик

Кој видел бик во вода? И да влезат во вода, тоа сигурно нема да изгледа елегантно. Тие повеќе сакаат да се цврсто на копно но тоа да биде најфиниот и најситен песок на некој луксузен ресорт. Сакаат да уживаат со коктел во рака.

 

Близнаци

Тие се креативни и иновативни, особено за друштвени игри. Тие се оние коишто најубаво скокаат од скокалница и коишто постојано изведуваат некакви пируети во вода.

 

Рак

Малку мрзоволни, но сакаат вода. Сакаат да пливаат, да скијат на вода, да едриличат. Впрочем и Мајкл Фелпс е Рак.

 

Лав

Не пливаат толку добро колку што се фалат. Ќе бидат бучни и ќе сакаат да бидат центар на внимание кога се во вода. Ќе изедуваат трикови во вода и ќе бидат горди на себе. Пливаат ко секира под вода но не признаваат.

 

Девица

Сакаат грбен стил на пливање, но никогаш не пливаат многу долго, бидејќи не знаат што може да има пред ним. Секогаш претпазливи, се трудат да се опуштат и да не мислат на техники за спасување ако некој се дави. 

 

 

Вага

Ако има повеќе од двајца во вода, не влегуваат. Токму затоа мразат базени. Сакаат да пливаат на зајдисонце кога водата е мирна.

 

 

 

Шкорпија

Сакаат предизвик и сакаат плажи коишто ќе им го понудат тоа. Одлични пливачи, но најмногу сакаат нуркање во неистражените длабочини. 

 

Стрелец

Водата и летото ги поврзуваат со слобода, па така, тие најмногу уживаат во вода. Скијат на вода, возат скутери и глисери и се единствените нудисти на плажата.

 

 

Јарец

Тие научиле добро да пливаат, не за другите, туку за себе да си докажат дека можат да се најдобри. Каква дисциплина! Најмногу сакаат краул за да бидат најбрзи.

 

Водолија

И кај нив водата делува ослободувачки, па тие по цел ден не излегуваат од вода. Исто така, многу сакаат да нуркаат и животен сон им е да бидат дел од некоја експедиција. 

 

Риби

Одлично пливаат не дека се Риби во хороскоп, туку дека навистина уживаат во вода. Но сакаат да пливаат сами кога на плажата нема никој, па така, додека е гужва, можете да ги најдете спружени на душек.

 

 

 


Споделете со пријателите!