kakov-panichar-e-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 19-та неделаНапад на паника или бестрашност? Безизлезна ситуација или веќе смислено решение? Каков паничар си? Хороскопскиот знак открива?

Овен

Многу паника, ретко го победува Овенот, тоа навистина мора да биде крај на светот, иако тој веројатно сè уште би бил таму, организирајќи ги и смирувајќи ги сите околу себе. 

 

 

 

Бик

Иако на прв поглед Бикот е исклучително стабилен знак, кога ќе се најдат во непозната ситуација опкружена со непознати работи, паника се појавува дури и кај нив.

 

Близнаци

Драма кралеви, а никогаш паничари, но од суштинско значење е Близнаците да бидат во центарот на вниманието во вакви ситуации. 

 

Рак

Ракот е еден аналитички знак чија паника е во голема мера непознат термин затоа што тој обично размислува барем три чекори напред и е подготвен за сите можности. 

 

Лав

Лавовите паничат исклучиво кога станува збор за безбедноста на најблиските.

 

Девица

Девиците ја чуваат паниката под контрола, а кога ретко паничат никој не ја зема здраво за готово.

 

 

Вага

Кај Вагите непознатото предизвикува паника, но сепак се подготвени брзо да ја надминат.

 

 

 

Шкорпија

Нивната стабилност ќе пропадне само кога тие навистина нема да можат да ја контролираат ситуацијата. 

 

Стрелец

Стрелците паничат само кога не им преостанува ништо друго, бидејќи во која било друга варијанта тие го наоѓаат излезот.

 

 

Јарец

Јарцот не паничи, тие се апсолутно стабилни, па дури и во ситуации кога скоро секој ќе ја изгуби главата. 

 

Водолија

Водолиите се склони кон паника, но таа не е фатална, туку е стимуланс за нивниот аналитички ум со кој брзо ќе ја надминат. 

 

Риби

Паниката кај овој знак не е деструктивна, всушност ја стимулира нивната волја побрзо да го решат проблемот.

 

 

 


Споделете со пријателите!