kakov-novogodishen-podarok-saka-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 50 та недела: SECRET SANTA! Новогодишен подарок… Хмм што да изберам?!? Хороскопските знаци ќе ви помогнат полесно да одберете Новогодишен подарок!

Овен

Не можете да погрешите при изборот на подарок за Овенот доколку одберете нешто за нега на коса.

 

Бик

Претставниците на овој знак се сензуални, сите сакаат убаво да мирисаат, па затоа сакаат ароматични парфеми.

 

Близнаци

Идеален подарок за Близнакот е книга од нивниот омилен писател, или брендирани очила за сонце.

 

Рак

Што и да му подарите на Ракот, спакувајте го внимателно за да им покажете дека се грижите, а оставете ги без здив и вметнете порака со неколку убаво напишани зборови.

 

Лав

Лавовите ја ценат убавината и хедонизмот, а исто така и уметноста, па сигурно ќе бидат задоволни од карти за некоја премиера.

 

Девица

Девиците сакаат не само убави, туку и практични подароци, така што секој што сака да ги израдува, нема да тргне наопаку ако се решат за рачен часовник.

 

Вага

Елегантни и уживаат во сè што е убаво, но Вагите и не пребираат многу.

 

Шкорпија

Тие бараат премногу, така што секој што сака да ги импресионира Шкорпиите мора да даде се од себе.

 

Стрелец

Како љубител на патувања и далечни земји, музика и спорт, идеален подарок за нив е ориентален и уникатен сувенир.

 

Јарец

Јарецот сака подарок што е практичен, добар избор за нив е историска книга.

 

Водолија

Со овој знак управува Уран, симболот на новитети, па ако навистина сакате да ги оставите без здив, изберете нешто модерно.

 

Риби

Оваа романтична, уметничка душа копнее по внимание, а подарокот што ќе го сака може да биде приврзок во форма на риба.

 

 

 


Споделете со пријателите!