kako-se-odnesuvaat-horoskopskite-znaci-vo-epidemija_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 14-та недела: Хороскопски знаци среде епидемија: Бик се ориентира кон народната медицина, Девицата е кралица на дезинфициенсите, а Овенот верува дека е отпорен на вируси.

Овен

Брзите и енергични Овни веруваат дека се отпорни на бактерии и вируси. 

 

 

 

Бик

Бикот не подлежи на страв, дури и кога ќе му се појават здравствени проблеми.

 

Близнаци

Близнаците имаат поважни работи што им се главна преокупација. Затоа, тие не обрнуваат премногу внимание, а вежбаат главно за добар изглед. 

 

Рак

Ракот не размислува за болеста сè додека не се појават некои сериозни здравствени проблеми. 

 

Лав

Лавовите се луѓе со срце и веруваат дека љубовта може да лечи сè. И тие повеќе се плашат од губење на поддршката и внимание на своите најблиски отколку од болест.

 

Девица

Девица е најголем хипохондрик на Зодијакот. Најчесто ќе ја најдете во здравствени центри и болници. 

 

 

Вага

Вагата не паничи кога станува збор за здравјето.

 

 

 

Шкорпија

Не ја сака болеста затоа што ја прави немоќна, а ниту една Шкорпија не сака да се чувствува така. 

 

Стрелец

Членовите на овој знак честопати живеат со петта брзина. Стрелците немаат време да размислуваат за болести.

 

 

Јарец

За Јарците е најтешко да се справат со нивните стравови, а најголем страв стравот од болести. 

 

Водолија

Припадниците на овој знак ги подучуваат другите како да го преживеат овој период. 

 

Риби

Рибите се склони кон замислување на нештата. Тие имаат живописна имагинација и честопати гледаат нешто и што го нема. Така е и болеста.

 

 

 


Споделете со пријателите!