kako-reagira-sekoj-horoskopski-znak-koga-nekoj-mu-se-dopagja_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 23-та неделаСекој хороскопски знак различно покажува кога некој му се допаѓа. Како да знаете дека му се допаѓате?

Овен

Ако Овенот ви посветува многу внимание додека се дружите со другите, тогаш тој е заинтересиран за вас. 

 

 

 

Бик

Биковите генерално се најтешкиот знак за читање. Среќно!

 

Близнаци

Близнаци сакаат да се смеат. И, верувале или не, тоа е практично сè што треба да знаете за да откриете дали им се допаѓате. 

 

Рак

Раковите сакаат да се грижат за луѓето што ги сакаат и можете многу лесно да му им се допаднете. 

 

Лав

Ако на Лавот му се допаѓате, тој наскоро ќе започне да го покажува својот романтичен интерес.

 

Девица

Тешко е, да не се лажеме. Девиците се однесуваат многу воздржано, без разлика дали сакаат некого или не, па затоа е тешко да ги разберете.

 

 

Вага

Ако Вагата честопати разговара со вас, особено ако има многу прашања, веројатно се обидува да процени колку добро би функционирале вие двајцата во врска.

 

 

 

Шкорпија

Ако покажува какви било знаци на љубомора, дури и во најмала рака, тогаш е ваша… секако ако ја сакате. 

 

Стрелец

Изгледа тешко да се освои, но доколку ви испрати само еден единствен комплимент, тоа е повеќе од доволно за чекор напред.

 

 

Јарец

Бидејќи тие се толку искрени, ќе биде многу очигледно ако се заинтересирани за вас. Само отворете ги очите. 

 

Водолија

Водолиите се многу таинствени и полни со навестувања. Треба да поминете многу време со нив ако сакате да бидете сигурни. 

 

Риби

Ако Рибата ве гледа директно во вашите очи кога зборувате, тогаш веројатно не се интересира.

 

 

 


Споделете со пријателите!