kako-najednostavno-da-doprete-do-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 11 та недела: Откријте ја моќта на заведувањето! Кратко и едноставно, како можете да допрете до секој хороскопски знак.

Овен

Кога станува збор за додворувањето, луѓето што се родени во знакот на Овен сакаат да бидат смели и секогаш имаат агресивен настап.

 

Бик

Полека но сигурно е она на што Биковите најмногу паѓаат. Луѓето од овој знак сакаат да уживаат во сите фази на додворувањето.

 

Близнаци

Најмногу им се допаѓа интелектуалниот начин на додворување. Најбрзиот начин да допрете до Близнакот е преку мозокот.

 

Рак

Луѓето родени во знакот на Рак имаат меко срце и сакаат да ги заведуваат, секако покажете ја и вашата чувствителна страна.

 

Лав

Ако сакате да заведете Лав или Лавица, фокусирајте се целосно на нив. Фалете ги како се облекуваат, јадат, па дури и како дишат.

 

Девица

Чистота е дефинитивно доблест кога ги заведувате луѓето родени во знакот на Девица.

 

Вага

Вагите сакаат романтичен стил – тоа мора да биде скап шампањ и убава вечерна тоалета.

 

Шкорпија

Да се заведе мистериозната Шкорпија би можело да биде сериозен предизвик, бидејќи е тешко да се предвидат неговите реакции.

 

Стрелец

Повикајте го Стрелецот на кампување и секако понесете вреќа за спиење во која и двајцата ќе може да ве собере.

 

Јарец

Достоинствениот Јарец може да биде доста застрашувачки кога станува збор за заведувањето, но бидете сигурни дека овој секси знак е вреден да се заведе.

 

Водолија

Водолијата може да биде тежок орев за заведување па обидете се со неконвенционален и несекојдневен пристап.

 

Риби

Кај Рибите првиот потег направете го штом ќе видите дека она што сте му го покажале му се допаѓа.

 

 

 


Споделете со пријателите!