kako-horoskopskite-znaci-izrazuvaat-gnev_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 48та недела: Кој е смирен, и кога е лут, кој ја превзема контролата врз ситуацијата, а кој се распаѓа пред себе од гнев? Дознајте сега и тука!

Овен

Овните имаат краток фитил и многу лесно можат да се  изнервираат.

 

Бик

За разлика од Овните, Биковите имаат челични нерви.

 

Близнаци

На Близнаците не им се допаѓа да им се каже што да прават, и кога нивниот гнев е многу збунувачки.

 

Рак

Раковите се познати по својата фина и сочувствителна природа.

 

Лав

Лесен за планирање, на Лавот лутината му трае кратко но интензивно и после тоа можат се да  заборават.

 

Девица

Девиците не се нервозни по природа, и им треба многу време да ги покажат своите вистински чувства.

 

Вага

Луѓето родени во знакот на Вага имаат тенденција да го избегнуваат стресот, проблемите и сè она што може да ги извади од колосек.

 

Шкорпија

Гордата Шкорпија нема да признае дека е ранлива, но по движењата на телото ќе биде многу лесно да откриете.

 

Стрелец

Стрелците не ги толерираат ни најмалите знаци на нелојалност и измама, и во тие ситуации знаат да бидат многу гневни.

 

Јарец

Тие задржуваат сè во себе, особено кога се соочуваат со месеци и месеци стрес и проблеми.

 

Водолија

Водолијата всушност ужива во добрата дискусија, така што понекогаш дури и од здодевност, можат да се впушти во дебата.

 

Риби

Рибите се многу емотивни и поради тоа можат многу да ги збунат противниците.

 

 

 


Споделете со пријателите!