kakava-muzika-slusha-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 15 та недела: Вашиот музички вкус зависи од знаците во кои сте родени, некои симболизираат инспирација, имагинација, а други уметност и фантазија.

Овен

Иако тој сака хард рок и техно, Овните се исто така големи обожавател на класичната музика.

 

Бик

Покрај тоа што е хедонист, Бикот сака етно музика, труби и добрите староградски песни.

 

Близнаци

Близнаците најчесто го сакаат се што е ново, а во општеството тие знаат како да бидат неодоливи, бидејќи знаат одлично да имитираат, да пеат, да играат и да ги забавуваат останатите.

 

Рак

Ракот ужива во релаксирање со чаша, разговор со пријателите, и секогаш кога може пее и игра се до раните утрински часови.

 

Лав

Лавот ја сака музика што му овозможува да ја испразни својата огромна енергија, најчесто преку танц и пеење.

 

Девица

Девиците ја сакаат филмската музика и баладите, а омилен композитор им е Шопен.

 

Вага

Веднаш штом Вагата ќе влезе во куќата, радиото веќе светнува и музиката трепка од сите страни.

 

Шкорпија

Страшна и бучна, Шкорпијата може целосно да се релаксира во боемската атмосфера на својот омилен ресторан.

 

Стрелец

На Стрелецот му се допаѓа ритамот кој наликува на музиката на Далечниот Исток, на танците на афричките племиња, особено возбуден е од звукот на тапаните.

 

Јарец

Секаде каде што ќе свири и ќе пее со задоволство е „закон“ за Јарецот.

 

Водолија

Водолијата спие во текот на денот, за навечер да биде ноќна кралица, бидејќи најмногу од се го сака диско ритамот.

 

Риби

Кога слуша музика како да е во некој друг свет, бидејќи Рибата сака да сонува, да замислува и да фантазира.

 

 

 


Споделете со пријателите!