kade-patuvaat-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 10-та недела: Понекогаш е тешко да се избере каде да патувате, покрај толку многу опции и толку многу желби. Ако верувате дека астрологијата влијае на карактеристиките и однесувањето, или мислите дека вашиот хороскоп е само шега, најдобро е да оставите ѕвездите да ви покажат каде да одите. Кој знае… можеби пријатно ќе се изнаенадите!

Ако навистина не верувате во хороскопот, како и повеќето луѓе, оставете ги овие предлози да послужат како идеи за вашето следно патување…

Овен

Овните се независни и полни со енергија, па нема да бидат среќни ако треба само да лежат покрај некој базен седум дена. 

 

 

 

Бик

Бикот сака да ужива. Луѓето од овој знак сакаат да се чувствуваат посебно убаво, така што некоја луксузната соба на релаксирачка дестинација за нив е совршенство!

 

Близнаци

Близнаците можат да се прилагодат на речиси секоја ситуација, но брзо им се здосадува, па затоа се постојано во потрага по нови дестинации како и предизвици. 

 

Рак

Семејниот одмор или патувањето со пријателите би можеле да бидат идеални за овој воден знак, затоа што Раковите сакаат да ја дадат целата грижа на своите најблиски. 

 

Лав

Лавовите се познати по нивната огнена енергија и чувство за драма, па затоа сакаат акција и забава.

 

Девица

Девиците сакаат да планираат сè однапред и во детали, а воедно бараат и совршени места. 

 

 

Вага

Вагата сака мир, романса и шарм. Покрај тоа, тие се добро организирани така што сè оди според нивниот план.

 

 

 

Шкорпија

Шкорпиите се малку интензивни, што значи дека за целосно опуштање, им е потребна дестинација каде можат да го исклучат од остатокот од светот. 

 

Стрелец

Стрелците како патници секогаш бараат нешто ново и актуелно.

 

 

Јарец

Одмор што комбинира семејство и забава е идеален за резервираните Јарци кои никогаш не сакаат да бидат сами. 

 

Водолија

Водолиите се познати по нивната независност и упорност. Во врска со патувањата, ова значи дека можат да се враќаат на истото место со години. 

 

Риби

Припадниците на овој знак сакаат убави дестинации кои се подалеку од сè.

 

 

 


Споделете со пријателите!