igrite-na-srekja-vashiot-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 45 та недела: Која е вашата шанса да ја добиете лотаријата? Хороскопот може да ви помогне да откриете каков е вашиот среќен ден и кои бројки можат да ве направат среќен.

Овен

Овните обожаваат да играат игри и лотаријата не е никаков исклучок! Тие ќе ја остварат својата должност во вторник затоа што тоа е нивниот среќен ден.

 

Бик

Бикот сака да победи, но тој навистина не смета на тоа. Во моментот кога ќе го пополнат тикетот, Биковите сметаат дека вложиле пари во загуба.

 

Близнаци

Лотаријата и игрите на среќа се возбудливи, така што Близнаците сигурно ќе учествуваат во тоа! Броевите за кои треба да се одлучат се обично оние од сметката од нивниот супермаркет.

 

Рак

Ракот не верува во добивки од лотарија, но сепак го пополнува својот тикет. И покрај неговото неверување, тој има план како да ја потроши евентуално добиената награда.

 

Лав

Лавот е среќен кога игра лотарија. Кога Лео ќе го пополни листот, тоа го прави со „своите“ броеви, најчесто датумот на неговиот роденден.

 

Девица

Девиците не веруваат во среќа, но редовно пополуваат тикет за лотарија. Девиците тоа го прават повремено, но систематски.

 

Вага

Луѓето родени во знак Вага сакаат да живеат на висока нога, но се свесни дека тоа не е секогаш можно. Не сакаат да позајмуваат пари.

 

Шкорпија

Скорпиите сакаат да знаат и мислат дека треба да бидат меѓу оние што победуваат. Тие се алчни, така што една или повремената добивка нема да ги задоволи нивните апетити.

 

Стрелец

Стрелецот често победува на лотаријата, а кога ќе загубат, тоа не им пречи. Тие мислат дека секој број на списокот мора да има смисла.

 

Јарец

Луѓето родени во овој знак обично се многу рационални. Јарецот знае кога е дојдено време да прекине.

 

Водолија

Водолија смета дека ќе победи на лотарија секој пат.

 

Риби

Тие се надеваат дека ќе освојат лотарија, но не знаат што да прават со добивките. Рибите се суеверни кога станува збор за среќата!

 

 

 


Споделете со пријателите!