idealniot-podarok-za-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 52-ра недела: Одберете го совршениот подарок за секој хороскопски знак.

Овен

Не го виткајте подарокот, тие и онака немаат трпение да видат што добиле. Исто така, ако подарокот не им се допадне, веднаш ќе ви кажат. 

 

 

 

Бик

Доколку им подарите големо чоколадо или ги однесете на богата вечера, Биковите би биле презадоволни. Тие сакаат убави, уникатни и префинети нешта. 

 

Близнаци

Тие сакаат нешто оригинално и посебно, па со Близнаците треба да бидете особено креативни при одбирање на совршениот подарок. Исто така, подарокот треба да ја изразува нивната индивидуалност. 

 

Рак

Раковите повеќе ќе се израдуваат на чинот на подарување, отколку на самиот подарок. Подарете им нешто што асоцира на удобност или нешто што самите сте го направиле.

 

Лав

Најмногу сакаат подароци за лична нега, а најзадоволни би биле доколку ги пратите на луксузна масажа.

 

Девица

Сакаат практични подароци коишто ќе ги користат долго време. Свесни за своето здравје и за животната средина, идеалниот подарок треба да биде со органско потекло и направен од природни материјали. 

 

 

Вага

Бидејќи поседуваат голем афинитет кон музика и откривање на нова музика, идеалниот подарок за нив е билети за концерт. Да, два билети, бидејќи не сакаат да одат сами.

 

 

 

Шкорпија

На љубителите на мистерии и добри приказни, подарете им книга и тие нема да се одделат за време на празниците од неа. 

 

Стрелец

Исто како Овните, Стрелците веднаш ќе ви кажат ако не им се допадне подарокот. За да го избегнете ова, подарете им некој додаток или помагало за планинарење или патување.

 

 

Јарец

Иако не признаваат и се прават скромни, Јарците уживаат кога ќе им подарат нешто луксузно што самите не можат да си го дозволат да го купат. 

 

Водолија

Не им се важни подароците и мислат дека подароците се залудно потрошени пари. Но кога би морале да одберат, би одбрале најнови технолошки помагала. 

 

Риби

Најмногу ќе ги ценат оние подароци коишто овозможуваат бегање од реалноста и живеење во светот на романтиката и фантазијата.

 

 

 


Споделете со пријателите!