horoskopskite-znaci-za-vreme-na-zemjotres_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 38-ма недела: После двоцифрена бројка на земјотреси, може малку и хумор. 

Овен

Бесни сте на природата и не можете да трпите никого. Нервозата ќе ја смирите доколку некој ви побара помош или совет за заштита. 

 

Бик

Ако може да ве остават на мира, најдобро. Но секогаш ќе се најде некој пред зграда кој веднаш ќе ви го запали и онака краткиот фитил што го имате. Лутината ќе ве држи уште долго време и тоа без особена причина.

 

Близнаци

Трчате да излезете надвор, а со едната рака пишувате на социјалните мрежи дека имало земјотрес. Најпрво многу сте гласни и паничите, но кога ќе ви се погоди друштвото пред зграда, заборавате зошто сте воопшто надвор. 

 

Рак

Ве фаќа голема паника, но се трудите да се воздржите. Надвор не зборувате со никого.

 

Лав

Организирате, давате совети, вие знаете како треба. Земјотресот во 1963 знаете сè како било, бидејќи сте прочитале книги и сте гледале документарни филмови. Се расправате со паничарите дека е побезбедно е да си внатре, отколку надвор, ама сепак сте надвор.

 

Девица

Напамет го знаете упатството за самозаштита од пожар. Не сте склони кон паника, бидејќи имате многу информации и знаете точно колку е безбедна вашата зграда. Затоа, вие не излегувате пред зграда. Затоа и за да не ги слушате досадните комшии. 

 

Вага

Се нервирате зошто сите викаат и ве будат од спиење. Последни слегувате долу бидејќи ви е мака да се облечете.

 

Шкорпија

Вие сте самоназначени за евакуација на комшиите. Сакате да помогнете на секој начин. Исто така, водите евиденција кој кога слегол и како се однесува. Правите психолошки профили за подоцна полесно да го осудувате нивното однесување.

 

Стрелец

Со вашата паника само ги вознемирувате другите, но стравот е посилен од вас. Трчате некаде и сами не знаејќи каде и сакате да помогнете, но повеќе пречите од што помагате.

 

Јарец

Најважно ви е вие да се спасите, па додека другите паничат, вие барате начини да го купите креветот за земјотреси од тој кинескиот изумител што се врти на интернет.

 

Водолија

Не можете да се разберете со тетката пред зграда кога таа вели дека земјотресот се предвидува и дека следува уште еден поголем. Така ѝ кажала пријателката од Хром, а синот нејзин познавал некој сеизмолог.

 

Риби

Имало земјотрес? Сте го преспале. 

 

 

 

 


Споделете со пријателите!