horoskopskite-znaci-na-svadba_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 36-та недела: Со почетокот на вториот бран на свадби годинава, прочитајте како се однесуваат хороскопските знаци на свадба. 

Овен

Вие се грижите за атмосферата на свадбата и внимавате секој да има сè што му треба. Нема врска ако не познавате никого, вие сте главни. 

 

Бик

На свадба, опкружени сте со многу луѓе кои што уживаат во вашите приказни. Вие сте лојални и посветени, па постојано внимавате некој од блиските да не претера со алкохол. Доколку вие претерате со алкохол, може да ве најдат во некој агол како жестоко се расправате со некого.

 

Близнаци

Ќе се запознаете со сите роднини и пријатели од страната на сватовите. Буквално доминирате во секој разговор и собирате комплименти за вашиот изглед. На подиумот ве има, но повеќе сте заинтересирани да шармирате непознати. 

 

Рак

Кој би рекол дека толку многу играте на свадби! Буквално цела вечер сте весели и разиграни. Уживате во семејната забава, среќни дека цела фамилија е околу вас. Ако сте кај пријатели на свадба, најмногу уживате во разговори со некој што го немате видено долго време.

 

Лав

Малку ви пречи дека најмногу внимание добиваат зетот и невестата, но сепак вие сте гостин. Затоа ќе се потрудите да бидете најдотерани, најзабавни и најдобри играчи.

 

Девица

Сакате да бидете корисни, и секогаш на свадба се обидувате да помогнете околу организацијата. Уживате во забавата, а најмногу уживате доколку се наоѓате на луксузна забава. 

 

Вага

Прво што забележувате е стилот на свадбата. Обожавате елегантни и отмени прослави. На забавата сте весели но одмерени, барем на почеток. После тоа, главни сте на подиумот.

 

Шкорпија

Може да ве најдат кај што разговарате на сериозни и длабоки теми со некој што воопшто не го познавате, додека сите други се забавуваат.

 

Стрелец

Вие ја правите најголемата забава на свадбата, сјаете и привлекувате луѓе со вашата енергија. Во комбинација со Овните, имате опасно добри кореографии кои после долго се раскажуваат.

 

Јарец

Најмногу сакате мали свадби, додека големите се обидувате да ги избегнете доколку е возможно. Генерално, свадбите за вас претставуваат знак на невкус и многу врева за ништо. 

 

Водолија

Уживате во свадбени забави на необични места, во некој парк, на плажа и слично. На свадба сте половично присутни и поголемиот дел од времето седите на маса.

 

Риби

За вас свадбата е најубавиот чин. Романтични и вљубени во љубовта, на свадбените забави сте весели и полетни, но смирени и ненападни. 

 

 

 

 


Споделете со пријателите!