horoskopskite-znaci-kako-politichari_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 51-ва недела: Какви политичари сте според вашиот хороскопски знак.

Овен

Сериозно ќе си ја сфатите работата да ја донесете државата во ред. Ќе се борите до крај, па макар и сами. 

 

 

 

Бик

Вие сте големи патриоти и за вашата земја го сакате само најдоброто. Кога би биле значајни политичари, тогаш не би штеделе од буџетот и би ги направиле најмодерните автопати. 

 

Близнаци

Вие сте нестабилни, но не и дволични. Затоа, како политичари би биле одлични, само доколку ви дозволат да ги „размрдате“ работите од корен. Инаку ќе ви биде досадно. 

 

Рак

Ќе барате поддршка и потврда од сите околу вас и најмногу ќе ви значи да не ви ја чепкаат приватноста.

 

Лав

Вие сте за целосна доминација, а вашите амбиции би биле ако може да сте цар, а не претседател. Никој друг не би одржал подобра прес-конференција од вас.

 

Девица

Политичарот Девица е секогаш во право. И никој никогаш нема да го убеди во спротивното. 

 

 

Вага

Вие сте родени да бидете политичар и предводник на народот. Дипломати, сакате мир, никогаш не одговарате директно и не носите одлуки, но затоа сте многу згодни и сите ќе ве сакаат.

 

 

 

Шкорпија

Шармантни и застрашувачки, народот ќе ве сака но ќе ви се плаши во истовреме. 

 

Стрелец

Вие ќе бидете најдобри за надворешна политика, па така, најверојатно ќе бидете амбасадор кој  сите ќе го сакаат.

 

 

Јарец

Трпеливо, полека но сигурно, ќе стигнете до самиот политички врв. Ќе бидете од оној редок вид на политичари коишто својата позиција ја добиле со работа, а не со крадење и лажење. 

 

Водолија

Политиката за вас би била последното место, но ако веќе морате, тогаш вие секогаш ќе бидете од страната на прогресивните и револуционерни умови. 

 

Риби

Знаете да одглумите заинтересираност и знаете да чувате тајни. Но тоа не е доволно за политичар и во тие води не би опстанале подолго од еден ден.

 

 

 


Споделете со пријателите!