horoskop-za-najmladite_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 38 та недела: Детска искрена и палава смеа. Секое дете е посебно, затоа родителите секогаш мора да се прилагодат на начинот на кој го воспитуваат своето дете.

Овен

Децата родени во овој знак се авантуристични и полни со енергија!

 

Бик

„Тврдоглав како бик“ е фраза што сме ја чуле многу пати. Таа е вистинита, особено кога станува збор за деца родени во овој хороскопски знак.

 

Близнаци

Близнаците се многу разговорливи деца и имаат многу различни интереси.

 

Рак

Децата родени во овој знак се природно чувствителни и кога им е премногу, знаат да се повлечат во себе.

 

Лав

Децата Лавови се многу горди, имаат мислење за сè и мислат дека се секогаш во право.

 

Девица

Перфекционистите работат напорно за да го постигнат статусот на совршенство!

 

Вага

Повеќето родители често слушаат една позната фраза на децата Ваги – „тоа не е фер“!

 

Шкорпија

Децата Шкорпии имаат многу силна природна интуиција и знаат многу добро да „читаат“ некоја личност и ситуација.

 

Стрелец

На нивните лица секогаш има насмевка. Тие се весели и оптимистични.

 

Јарец

Децата родени со овој знак имаат знаат како да ги воодушевуваат возрасните со својата зрелост.

 

Водолија

Тие се многу независни, па затоа им треба многу личен простор.

 

Риби

Рибите се многу чувствителни и емотивни деца. Понекогаш знаат да бидат многу ранливи.

 

 

 


Споделете со пријателите!